Atrakcje w okolicy

Obidza to wieś stanowiąca doskonałą bazę wypadową w góry. Prowadzi przez nią kilka szlaków turystycznych, wśród nich Główny Szlak Beskidzki – najdłuższy szlak w polskich górach, którym dotrzemy m.in. na Przehybę. Ponadto niedaleko stąd na Dzwonkówkę czy Przełęcz Przysłop. Warto wybrać się również na pobliską górę Koziarz, gdzie z nowo wybudowanej wieży widokowej  podziwiać można panoramę Beskidów, Gorców i Tatr.

W odległości ok. 1 km od „Domków Za Górą” - na Majdańskim Potoku znajduje się opadający stromą kaskadą tzw. Wodospad Wielki, jeden z największych w Beskidach. To naturalny wodospad o wysokości około 5 metrów, robiący niesamowite wrażenie o każdej porze roku.

Przez pobliskie Jazowsko przebiega trasa rowerowa Velo Dunajec – jedna z atrakcyjniejszych części sieci dróg rowerowych Velo Małopolska. Liczący 237 km szlak rowerowy rozpoczyna swój bieg w Zakopanem, przez Nowy Targ, Niedzicę, Krościenko nad Dunajcem, Łącko i Stary Sącz prowadząc aż do Tarnowa, gdzie łączy się z Wiślaną trasą Rowerową. Obidza to doskonałe miejsce by rozpocząć swoją rowerową przygodę lub wypocząć po rowerowym wysiłku, delektując się pięknym widokiem oraz świeżym, górskim powietrzem.

Atrakcje Obidza

Atrakcje Obidza

Oprócz tego, od nas warto wybrać się w niezwykle urokliwe Pieniny. Oddalona o kilkanaście kilometrów Szczawnica oferuje wiele atrakcji turystycznych m.in.:

  • spływ przełomem Dunajca na tratwach,
  • trasę rowerową wzdłuż Dunajca do Czerwonego Klasztoru na Słowacji,
  • możliwość wejścia na Trzy Korony,
  • Wąwóz Homole – jeden z najbardziej atrakcyjnych rezerwatów przyrody w regionie.
  • Miłośnicy sportów zimowych również znajdą coś dla siebie - działa tutaj wyciąg narciarski na Palenicę, ponadto w okolicy warto poszusować w Kluszkowcach czy Niedzicy.
Z Obidzy niedaleko jest także do znanych miejscowości uzdrowiskowych takich jak Krynica – Zdrój czy Piwniczna – Zdrój, zimą i latem zachęcających do aktywnego wypoczynku. .